Дан белог штапа

У издвојеном одељењу поводом Дана белог штапа гости били Стефан Стевановић и Далибор Савић. Стефан је слепа особа, док је Далибор слабовид.
Они су нашим ученицима приближили свет слепих људи на забаван и деци разумљив начин. Стефан је говорио о свом школовању, докторским студијама које завршава, о спорту којим се бави и жељи и труду за напредовањем. Деца су видела како изгледа Брајево писмо, Брајева машина, Брајев ред, бели штап и звучна лопта.
Имали су прилику да Стефану постављају питања и сазнају како изгледа његов живот. На крају смо му на Брајевој машини написали захвалницу што је био наш гост.
Ово предавање организовали су чланови Тима за додатну подршку: Маја Рудић- психологица и координатор Тима, Андреина Динић – педагогица и наставница српског језика Александра Савић.