Пројекат дописног пријатељства са школом из Јапана -“Меда Путник”

ОКТОБАР 2010.

Пројекат “Меда Путник“ ( “Traveling Teddy“ ) осмислила је госпођа Shino Katagiri , професор енглеског језика у школи Yokosuka Gakuin Elementary School из града Yokosuka у Јапану.

Пројекат има за циљ унапређење писаних вештина ученика који уче енглески језик. У том циљу, ученици обеју школа разменили су по пар плишаних меда, који су, симболично, гости у једној и у другој школи. Током боравка у гостима, ученици – домаћини ће водити дневник у којем ће описивати  догађаје и места које  ће гости посећивати. Након одређеног времена, меде ће се вратити у своју земљу носећи са собом дневнике са писаним успоменама на боравак у земљи у којој су гостовали.

Из школе у Јапану стигли су гости – плишане меде “Kuta“  и  “Chopper“  док су наше меде, “Мика“ и “Нена“ тренутно гости у Јапану.

НОВЕМБАР 2010.

Први дан  у Јапану

МАЈ 2011.

Повратак кући

Након 6 месеци проведених у  Јапану, Мика и Нена су се вратили у Србију.

20. октобар 2011.

Постављена интернет страна посвећена пројекту и боравку српских меда у Јапану

ЛИНК: