Упис ученика у припремни предшколски програм

Драги будући предшколци и поштовани родитељи,

Од 1.марта 2024. почиње и упис деце у припремни предшколски програм који постоји при нашој школи у издвојеном одељењу у насељу Милка Протић. После наставе предшколци могу похађати разне активности: писање домаћег задатка; драмску секцију; спортску секцију; информатичку секцију. Све активности су бесплатне, а при упису предшколци добијају и бесплатан материјал за рад.

Припремни предшколски програм је обавезан од школске 2006/2007. године и
бесплатан је у установи чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или
јединица локалне самоуправе. Припремни предшколски програм остварује се као
програм припреме за полазак у основну школу у оквиру предшколског васпитања и
образовања. Остварује се са децом у години пред полазак у школу, у трајању од четири
сата дневно, најмање девет месеци.
У припремни предшколски програм уписује се свако дете узраста од пет и по до шест и
по година.

При упису у припремну предшколску групу потребна је само фотокопија извода из
матичне књиге рођених детета, било које старости. Упис се врши сваког радног дана код секретара школе
од 8.00 до 14.00 часова.

Припремна предшколска група наше школе налази се у извојеном одељењу у насељу
Милка Протић.

Предшколска група је поред редовних активности у периоду од 8.00
до 12.00 часова и део обогаћеног једносменског рада који се од школске 2023/24.
одржава у извојеном одељењу.

Након редовних наставних активности, деца могу присуствовати и разним активностима попут едукативних радионица, драмске дружине, школице спорта и других које су део програма обогаћеног једносменског рада. Деца у школи могу бити до 15:30 часова или до завршетка одређене активности.
Предшколска група ради у новоопремљеној учионици која је у потпуности прилагођена
узрасту и потребама деце предшколског узраста.
Обогаћен једносменски рад је бесплатан за све ученике од првог до осмог разреда и
ученике који похађају припремни предшколски програм.