,,Прихвати разлике – победи предрасуде“

У одељењу 1/2, дана 3. 11.2022.године, ђачка мама, Ивана Стојковић Јовић, која ради у Културном центру у Брестовцу, одржала је радионицу на тему ,, Прихвати разлике – победи предрасуде“.

Пројекат ,, Прихвати разлике – победи предрасуде“ обухвата књигу, бојанку и друштвену игру         ,, Моја омиљена тетка“, ауторке Марије Лазаревић. Спроводи га Дом културе Брестовац у сарадњи са Министарством културе и информисања.
Деци су на сликовит, занимљив и забаван начин приказани проблеми са којима се сусрећу у друштву особе са инвалидитетом. Циљ је да деца примете препреке у виду степеника, високих ивичњака и високоподних аутобуса у коме не могу да се превозе особе у инвалидским колицима, као и да прихвате њихове разлике и укључе их у све сфере друштвеног живота.

Пројекат је раније приказан деци са територије Јабланичког округа,
а ОШ ,, Бубањски хероји“ прва је школа у Нишу где су се деца сусрела са овом аутентичном бојанком коју је израдила особа са инвалидитетом.

Ученици су на поклон добили бојанке.