Дан школе – приредба у Светосавском дому

Ове године смо обележили 52 године постојања. Свечаност поводом Дана школе одржана је у Светосавском дому.
На самом почетку директорка се обратила присутним ученицима, родитељима, гостима и наставницима. Награђени су ученици за литерарне и ликовне радове и одељења која су на турниру поводом Дана школе победила.
Затим је уследила приредба на тему Старог Ниша.
Представу је спремила наставница српског језика Драгана Нешић, текст за представу писала је наставница српског језика Александра Савић, док је за музички део програма била задужена наставница музичке културе Јована Ђокић која је и предводила школски хор.
Тема представе је упознавање ученика са историјом града Ниша, али и са дијалектом који је заступљен на овом простору. Циљ је да ученици схвате богатство српског језика и важност очувања и неговања како савременог језика тако и дијалеката; да поштују народну традицију и  да се поносе прошлошћу свог народа.