Доситејеви дани

Ученици виших разреда у издвојеном одељењу у насељу Милка Протић обележили су на часовима српског језика са наставницом Александром Савић Доситејеве дане.

На часу који је био посвећен просветитељу Доситеју Обрадовићу ученицима је прочитан текст Задужбине Доситеја Обрадовића, затим су ученици погледали кратак видео „Возљубљени ученици“. Ученици 6. разреда гледали су документарну серију „Доситеј путник просвећености“ епизода о његовом детињству, ученици 7. и 8. разреда гледали су епизоду о Доситејевом школовању, док су ученици 5. разреда израдили пано „Књиге, браћо моја, књиге, а не звона и прапорце“.

Ученици петог разреда обележили су са наставницом Тањом Цекић Доситејеве дане пригодним текстовима, презентацијама и читањем цитата.