Угледни часови

Претходних дана у нашој школи одржано је неколико угледних часова.

У издвојеном одељењу у насељу Милка Протић ученици 7. разреда са наставницама Миленом Вуковић, Маријом Ристић и Александром Савић одржали су ученицима 6. разреда час „Индустријска револуција и Чарлс Дикенс“. Час је реализован кроз корелацију предмета енглески језик, историја и српски језик.

Наставница физике Марина Најдановић обележила је 5. март – Дан енергетске ефикасности угледним часом који је припремила са ученицима одељења 6/4 и 8/4.

Ученици 8. разреда уз помоћ наставница Наташе Миоковић, Александре Цолић, Иване Вујић и Јоване Ђокић припремили су час „Африка“. Говорили су о инструментима, Африци као континенту, путопису Растка Петровића „Африка“ и о Надежди Петровић, познатој сликарки, сестри Растка Петровића.

За Дан жена – 8.март, млађи ученици из издвојеног одељења припремили су час за мама, тете, баке, сестре и показали шта су све научили на активности Драмска дружина са наставницом Маријом Јелић.

Драмска дружина је активност коју ученици из издвојеног одељења похађају у оквиру обогаћеног једносменског рада.