Тематски дан посвећен Светом Сави

Петак 26.1.2024. био је посвећен првом српском архиепископу Светом Сави.

У матичној школи ученици нижих разреда са својим учитељицама припремили су, у оквиру свог одељења, рецитације, израђивали паное, донели колаче. Програм који су припремили извели су пред својим родитељима.

Ученици виших разреда су у склопу предмета које су имали говорили о животу Светог Саве, израђивали презентације.

У издвојеном одељењу за све ученике је организован огледни час веронауке, српског језика и ликовне културе.  Ученици су дан започели Светосавском химном а затим су учили о животу и значају Светог Саве за српски народ, рецитовали, презентовали своје радове о првом српском архиепископу, учили су  о симболици славског колача, вина и жита и сечењу славског колача, а затим су исписивали српскословенска слова, од њих склапали речи и направили пано.