Отворена врата природних наука

У издвојеном одељењу у насељу  Милка Протић организована је манифестација Отворена врата природних наука. У реализацији активности учествовали су старији ученици и наставници биологије, математике, физике, хемије, географије и технике и технологије.

Ученици су млађим ученицима и гостима на  штандовима посвећеним сваком од предмета приказали експерименте као што су: праскави гас, вулкан у чаши, хемијски коктел, игра балонима, хемијски корали, дуга у млеку, плес помоћу магнета. Такође, ученици су могли да раде квиз из биологије где су погађали који зуби припадају којој животињи; упознали су се са радом микроскопа. Научили су како да користе глобус и како раде вулкани. На штанду посвећеном предмету Техника и технологија упознали су се са роботићима, видели како ради дрон и користили виртуелне наочаре. Ученици су се забавили гледајући слике оптичких илузија и састављајући речи помоћу симбола хемијских елемената.