Славенски мозаик

Данас је у Шуји (Руска Федерација) послата штампарији књига СЛАВЕНСКИ МОЗАИК, која ће у децембру/јануару бити публикована и презентована у РФ. Одобрило је министарство просвете Руске Федерације.
У њој су радови наших ученика . Ова књига је део пројекта у коме је учествовала и наша школа.
Теме су из српске историје, уводну реч дали су проф. историје Александар Николајевич Муравјов и проф. историје Ђорђе Бојанић.
*Колеге из РФ су за насловну страну одабрали Цркву Света Три Јерарха у Брзом Броду, исечак из филма који су приредили ученици ОШ ,,Бубањски хероји“, проф.историје Ђорђе Бојанић и вероучитељ ђакон Дејан Јовановић.
И овај филм је рализован кроз пројекат са руском школом бр.11 из града Шуја. На овај начин смо приказали историјске, културне и верске тековине града Ниша и околине руским ђацима.
*Ово је за нас велики успех, а ова књига прави дар и печат наше школске сарадње.