Међународни дан толеранције – 16. новембар

Међународни дан толеранције обележава се сваког 16. новембра у циљу ширења
толеранције међу људима.

Обележавање овог датума покренула је Генерална скупштина УН, са циљем да
образовне институције и шира јавност виде толеранцију као основни елемент друштва.
До почетка обележавања овог датума је дошло након што су Уједињене нације
прогласиле 1995. годину као годину толеранције. Унеско је 1995. године креирао
Декларацију о принципима толеранције. Да би се подстакла чињеница да је
толеранција универзално људско право, Међународни дан толеранције подстиче
отвореност и слушање.

Толеранција се дефинише као поштовање, прихватање и уважавање богатства различитости

Поводом 16. новембра- Међународног дана толеранције, ученице Катарина Стаменковић и Алексија Радосављевић, представнице Ученичког парламента и Вршњачког тима, одржале су  предавање на тему толеранције ученицима млађих разреда и предшколцима у издвојеном одељењу у насељу Милка Протић. Ученици су на предавању научили зашто је важно бити толерантан, усвојили су појам емпатије и научили зашто је дискриминисати некога лоше.

Предавању су присуствовале учитељице, васпитачица и наставница српског језика.

Ученици одељења 3/1 и учитељица Тамара Ратковић обележили су овај дан разговором о толеранцији и израдом паноа на ову тему.