Дечија недеља у нашој школи

Током протекле недеље обележили смо Дечију недељу чији је слоган ове године био „Велико срце деце Србије“.

Дечија недеља у нашој школи била је обележена разним активностима.

На самом почетку Дечије недеље ученици су давали предлоге за мото школе, а затим је Ученички парламент изабрао мото наше школе. Мото наше школе је „Учимо, дружимо се, растемо, постајемо хероји заједно“.

У издвојеном одељењу у насељу Милка Протић организовали смо спортски дан за млађе и старије ученике.

Наставница ликовне културе је са ученицима направила пчелице са лизалицама које су директорка школе, учитељице, стручна служба и чланови Ученичког парламента поделили предшколцима у вртићима „Цветић“, „Бајка“ и „Маслачак“.

Током целе недеље ученици седмог разреда су са наставницом хемије Миленом Станковић израђивали сапуне и куглице за купање које су ученици у петак продавали на хуманиратном базару. Тог дана организовани су и хуманитарне приредбе у матичној школи и издвојеном одељењу где смо прикупили средстава за лечење наше ученице Исидоре Анђелковић.

Сваки дан у је био у знаку одређене боје: понедељак- црвена; уторак- плава; среда- зелена; четвртак- жута и петак је био шарени дан.