Снимање документарног филма „Повлачење српске војске преко Албаније 1915. кроз песму и сећање“

Ове године школска година је завршена 6. јуна,  али су школе  отворене за ученике кроз слободне активности и додатну и допунску наставу.
Професор историје Ђорђе Бојанић, вероучитељ Дејан Јовановић, наставница музичке културе Јована Ђокић и хор ОШ ,,Бубањски хероји“ одлучили су  да анимирамирају заинтересиване ученике седмог разреда да у периоду до 20. јуна сниме кратак документарни филм ,,ПОВЛАЧЕЊЕ СРПСКЕ ВОЈСКЕ ПРЕКО АЛБАНИЈЕ 1915. КРОЗ ПЕСМУ И СЕЋАЊЕ“.
То је тема која није  довољно обрађена, јер се овај део српске историје учи на крају школске године у седмом разреду.
Овај документарац биће постављен на јутјубу и на друштвеним мрежама, па ће на тај начин анимирати и осталу децу да погледају шта су њихови другари припремили за њих.