21. октобар – Дан сећања на жртве фашизма у Другом светском рату

Дан сећања на жртве фашизма у Другом светском рату – 21.октобар обележен је на часу који су одржали ученици шестог разреда са наставницом Тањом Цекић пред својим вршњацима и у присуству директора и педагога школе. Ученици су имали прилике да виде презентације о Крвавој бајци Десанке Максимовић, Крагујевачком октобру, Спомен-парку Шумарице и Спомен-парку Бубањ, као и о жртвама и концентрационим логорима у Европи и Србији.
Десанкине стихове рецитовала је Николија Мештеровић, а у улози глумца Мије Алексића, који је као гимназијалац преживео крагујевачки масакр, нашао се Јован Стојичић.
На крају часа ученици су погледали и инсерте из филма Крвава бајка, као и изложбу која је постављена у кабинету.
Ученици седмог разреда поставили су  изложбу ,СУРОВИ ОКТОБАР У СРБИЈИ 1941.године, у холу школе и на овај начин обележили Дан сећања на жртве фашизма у Другом светском рату, са наставником историје Ђорђем Бојанићем.
Тема изложбе била је злочини немачких нациста у Драгинцу, Краљеву и Крагујевцу, октобра 1941.године.