Амбијентални час у Шумарицама

Ученици шестог разреда су 25. и 26. септембра посетили Крушевац, Врњачку Бању и Крагујевац. Током посете Крагујевцу обишли су и Меморијални музеј „21. октобар“ и Меморијални парк Шумарице. Испред споменика стрељаним ђацима ученици су имали и амбијентални час.

Амбијентаном часу присуствовале су одељењске старешине Тања Цекић, Ђорђе Бојанић, Ивана Вујић и Александра Савић. Рецитал је са ученицима припремила наставница српског језика Тања Цекић.

,,Ученици су обишли музеј где су се упознали са детаљима ове страшне трагедије. Као колектив ми нисмо могли а да не станемо на ово место трагедије широких размера и да на овај начин одамо почаст страдалој српској деци, да на тај начин обележимо трагедију која се десила 21. октобра 1941. год. То је велика опомена, али и позива на мир и толеранцију.  Важан начина неговања живе културе сећања остварује се и кроз овакве наступе  „школског часа“, а прилика за то може бити и ђачка екскурзија“, наглашава Ђорђе Бојанић.

Час можете погледати у следећем видеу: