Додела роботића и дронова

Директорка наше школе Верица Раденковић и наставница информатике Марија Будић присуствовале су пријему у Градској кући где је била организована додела роботића и дронова за осам нишких школа.

Овом прилоком нашој школи је уручено пет роботића за учење програмирања, а наставница информатике Марија Будић имала је кратку обуку за коришћење нових наставних средстава.

Ова донација Ротари дистрикта Србије и Црне Горе има за циљ да се основцима, уз помоћ ових нових наставних средстава, помогне у свакодневном учењу, савладавању нових технологија, програмирању и решавању конкретних задатака из тих области.

Пројекат донирања дигиталних алата спроводи се по пројекту Министарства просвете, науке и технолошког развоја које је са ротаријанцима у Србији потписало Меморандум о сарадњи „За лепшу школу“.