Посета Музеју Копнене војске Србије и час о српској историји

У Музеју, ученици су могли да виде многе занимљиве експонате, униформе, војне заставе, оружје, текстове и записе о историјски значајним догађајима и личностима из историје Српске војске и Града Ниша.
Ученици осмог разреда су се на почетку обиласка посебно заинтересовали за мурал, „Српски зид поноса”, са патриотски инспирисаним мотивима из историје српских војски, да би на завршетку обиласка, посебан утисак на њих оставила Спомен соба Копнене војске, у којој су записана имена страдалих цивила, војника и полицајаца страдалих у ратовима, међу којима су неки ученици чак и поносно пронашли своје претке.
Групу ученика предводили су наставници школе: Снежана Петровић, Татјана Зец, Марија Радуловић, Ивана Савић и Ђорђе Бојанић, а са садржајима музеја ученике је упознао официр у Команди Копнене војске, капетан Стефан Милосављевић, који је како је и сам поносно истакао, бивши ученик ОШ „Бубањски хероји” Ниш.