Свечана приредба поводом обележавања јубилеја школе

Свечано и са поносом прославили смо првих педесет година рада и постојања наше школе. Свечана приредба одржана је на спомен-парку Бубањ, где је најпре директорка наше школе са челницима Општине Палилула положила венце у част стрељаним жртвама из Логона на Црвеном крсту у Другом светском рату. Директорка је затим поздравила све присутне, затим су ученици наше школе извели приредбу у којој славе слободу, живот, родољубље и одају поштовање палим жртвама у чију част је и подигнут споменик Три песнице. Присутнима се обратио и представник Војске Србије. Војни оркестар извео је пригодне композиције.

Приредбу су припремиле наставница српског језика Тања Цекић и наставница музичке културе Јована Ђокић.

Свечаности су присуствовале многобројне званице – директори нишких школа, бивши радници наше школе, ученици и наставници наше школе.