Реализован документарни филм ,,Стазама Светог Василија Острошког“

Документарац ,,Стазама Светог Василија Острошког“ реализован је кроз школски програм, захваљујући нашим колегама Ђорђу Бојанићу, наставнику историје и ђакону Дејану Јовановићу, вероучитељу. Документарни филм је резултат пројекта међународне сарадње наше школе са руском школом број 11 из града Шуја. Овим филмом  начињена је и корелација предмета историја, веронаука, српски језик, географија, ликовна и музичка култура.

Наратори у филму били су ученици наше школе.

,,На овај начин желели смо да приближимо и упознамо родитеље и ученике, са огромним утицајем, и поштовањем које светитељ има како код нас Срба, тако и код људи других вероисповести, муслимана, римокатолика и других“, наглашава Ђорђе Бојанић.

Више о самом филму можете прочитати на сајту Српска историја.

Завршен документарац „СТАЗАМА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ“ (видео)

Филм можете погледати на линку у прилогу. https://www.youtube.com/watch?v=GuESV4XgmEQ&t=7s