Међународни месец школских библиотека 2021. „Бајке и народне приче широм света“

Октобар је Међународни месец школских библиотекара и обележавамо га разним активностима. Овогодишња тема је,,БАЈКЕ И НАРОДНЕ ПРИЧЕ ШИРОМ СВЕТА“
Прослављамо везу између књиге, читања, библиотека, бајки и фолклора. Учитељице 2. и 4. разреда у сарадњи са библиотекарком Маријом Марковић обрадиле су, илустровале и направиле малу изложбу ученичких радова на тему народних прича ,,Да вам причам што истина није“ и,,Међед,свиња и лисица“.

Народно стваралаштво

Данас смо вам представили једну шаљиву народну песму која се зове „Да вам певам што истина није”.

Кратке народне песме у којима се описује нека смешна ситуација или необично понашање јунака називају се шаљиве песме. Настале су у прошлости и представљале су вид забаве.

Ученици одељења 2/2 са учитељицом Оливером Манић обрадили су ову народну причу и илустровали је на часу ликовног образовања. Направљена је изложба радова.