Рецитал – Деца на крилима стихова

Данас су ученици од 5. до 8. разреда из издвојеног одељења у насељу Милка Протић за предшколце и ученике од 1. до 4. разреда извели рецитал на тему ,,Дете је дете да га волите и разуметеˮ, казујући стихове наших најистакнутијих песника за децу, као и мисли истакнутих књижевника који су стварали за децу. Рецитал смо завршили песмом уз коју су наши најмлађи другари и заиграли и поделили смо им поруке другарства које су биле исписане на поклон честиткама у облику папирнатих бродова.

Наша награда данас су, поред аплауза, били осмех и добро расположење, јер као што је рекао Иво Андрић ,,У деци се обнавља и чисти река човечанства.”

Рецитал су припремиле наставнице српског језика и књижевности Александра Савић и Јована Бјелић.