Хуманитарна акција

Ученички парламент и Вршњачки тим ОШ “Бубањски хероји” спровели су хуманитарну акцију на нивоу школе за децу која живе у веома тешким условима на територији општине Медвеђа. Прикупили су ђачки прибор, играчке, грицкалице, слаткише, хигијенска средства, одећу и обућу.

Епископ нишки Г. Арсеније приредио је пријем за чланове Ученичког парламента и Вршњачког тима поводом хуманитарне акције коју су спровели у школи. Похвалио је труд, рад и љубав коју су показали према вршњацима који живе у условима незамисливим за 21. век. Поручио им је да,пре свега, буду добри људи и да се образују. Ученици су били веома срећни и изразили су жељу да наставе да организују овакве акције које би на неки начин усрећиле њихове другаре.

Ученици су обишли обе цркве. Са историјом Саборне нишке цркве и Мале цркве, која је прославила 200 година постојања, упознао их је старешина Саборног храма, отац Бранко Цинцаревић.